חיפוש מוצרים בחנות:


חוות דעת לפני קנייה

בדיקת מצלמה לפני קניה

 

לקבלת חוות דעת מקצועית על ציוד מצוות קרן אור ניתן לחייג למספר: 02-62-55-342
או למלא את הטופס הזה ונחזור אליך בהקדם.

חווית רכישת ציוד יד שנייה היינה שונה מאשר רכישת ציוד חדש.

ההחלטה לרכישת ציוד משומש כרוכה בהחלטה עקרונית שהציוד עבר את ידו של המשתמש הקודם והחוויה של הוצאת ציוד

מן האריזה המקורית ומהנילונים כציוד חדש שונה ומאתגרת.

לאחר חיפוש באתרי האינטרנט או באתרי יד שתיים או בפרסום כזה או אחר מתקבלת התחושה שהציוד הנדרש הוא תוצאה

של פשרה.

בבדיקת מצלמות ועדשות משומשות ישנה חשיבות למצבו החיצוני והוויזואלי של הציוד שמומלץ על ידנו לחפש ולבדוק בצורה מדוקדקת שהציוד לא עבר: מכה, חבטה או כל מיני סימנים חיצוניים שמנחים אותנו להמשך הטיפול.

בעדשות יש צורך כמובן להסתכל פנימה ממש, מול האור ולראות שלא קיימים כל מיני סימנים של: לחות, פטריות או ממצאים אחרים.

כמו כן שמצב העוריות החיצוניות של המצלמה לא מתקלפות ולא נושרות דבר שמנחה אותנו להבין שהציוד או נפתח בעבר או עבר שימוש יתר עקב הזעה או בלאי.

בדיקת הציוד שלא במסגרת המעבדה כרוכה באופן וודאי בהכנסת כרטיס זיכרון+סוללה תקינה וצילום באופן מעשי בשימוש של המצלמה והעדשה באור יום.

חדות: מומלץ לצלם תמונה שטוחה שתכיל את כל המסגרת (פריים) בצמצם פתוח על מנת לבדוק חדות מקסימלית וחוסר עיוות במסגרת התמונה וכמו כן תיאום מסגור בין מצב ויזואלי עינית לבין התמונה המתקבלת במסך.

חשיפות: יש צורך לצלם במצבים שונים על מנת לראות שמד האור בכל המצבים שומר על חשיפה נכונה והתוצאה נשמרת בצורה נכונה ולא מתפשרת.

כונן: יש צורך להכניס כרטיס זיכרון, מומלץ מפורמט, ולבדוק שאכן עולה בתצוגה כמות התמונות היחסית הנכונה לגודל הכרטיס דבר שייתן לנו נתון מדויק למעגל המעבד של המצלמה שקורא נכון לא רק את הכרטיס אלה את כל תהליך הזיהוי.

יש צורך לוודא במצלמות בעלי כונן CF, לפתוח את דלת הכרטיס וממש להסתכל פנימה ולבחון שהפינים הבולטים בבסיס הכונן לא מעוותים, עקומים או לא נמצאים (במקרה של חוסר פינים לפעמים המצלמה תקרא רק כרטיסים מסוימים דבר שלא בהכרח אומר שהמצלמה תקינה).

פלש: במצלמות בעלות יכולות של נשיאת פלש חיצוני יש צורך לבדוק שבסיס הפלש במצלמה מקובע (לא רופף), לא עקום, לא מעוך ושבבסיסו קיימת פלטת הצמדה.

במידה וקיים פלש חיצוני לשם בדיקת ציוד משומש יש צורך להרכיב ולבחון את פעולת הפלש במצב ברירת המחדל תוך כדי הבחנה שברגע שאנו משנים מצב ISO בגוף המצלמה, בתצוגה של הפלש הדברים משתנים בהתאם.

כמו כן בצילום במהירויות סינכרוניזציה (תלוי בסוג המצלמה) הסנכרון בין הפלש למצלמה יוצר חשיפה מלאה, נכונה וללא שום הגבלה של הפריים (פסים שחורים או לבנים לרוחב התמונה).

פלש פנימי: בשימוש במצב ברירית מחדל P, הפלש הפנימי אמור לקפוץ מעצמו במצב של חוסר אור (פשוט לשים לב שכיסוי העדשה נמצא מקדימה). בשימוש במצבים AV, TV, M יש צורך לוודא פעולה יזומה ע"י לחציצה על לחצן ההפעלה של הפלש.

בשימוש בפלש פנימי תקין (הפלש הפנימי אמור להיות אפקטיבי עד למרחק מומלץ של עד 4-5 מטרים בלבד) .

מחיר: המחיר לרכישת ציוד משומש נקבע על פי מצבו של הציוד היינו כמות מספר הפריימים (תמונות שצולמו בציוד) עד 30,000 פריימים נחשבת המצלמה כציוד מומלץ, מעבר לזה יש צורך לבדוק כמות פריימים מדויקת ולקבוע את מידת הבלאי והמחיר המקביל.

המחיר מהווה לפחות שליש ממחיר של ציוד חדש ואף פחות מכך, יש צורך לקבל מהמוכר מידת אחריות מינימלית של מספר ימים על מנת לקבוע שהציוד תקין (במידה ולא בטוחים במקום בתקינות הציוד "לא כל אחד טכנאי") .

ניתן להביא את הציוד למעבדת קרן אור לשם בדיקת תקינות ציוד והמלצות, הבדיקה תעשה במהירות .